Przygody Łosia Antosia

logo Przygody Łosia Antosia

Kategoria: Przygody Łosia Antosia

Tekst pochodzi z mapy „Owoce i warzywa” i stanowi wprowadzenie do kart pracy w formie map.

owoce i warzywa dla dzieci

Łoś Antoś, tak jak wszyscy, ma swoje ulubione potrawy.

Bardzo smakuje mu zupa pomidorowa i makaron z sosem pomidorowym, ponieważ nad wszystkie warzywa – uwielbia pomidory. Z owoców najbardziej przepada za bananami oraz truskawkami. A czy Ty masz swoje ulubione owoce lub warzywa?

Łoś Antoś chętnie próbuje nowych smaków i pomyślał sobie: „Chciałbym poznać nowe soczyste owoce i pyszne warzywa! Aby to zrobić – potrzebuję mapy… tylko gdzie ona się zapodziała?”

Na szczęście poszukiwania nie trwały długo, bo mapę znalazł w swoim plecaku. Ukryła się pomiędzy zabawkami i przekąskami, które wszędzie ze sobą nosi.

 „No to pora na przygodę!” powiedział Antoś.

Przygody Łosia Antosia to karty pracy w formie map

Idealne dla dzieci, które chętnie poznają świat podczas zabawy. Świetnie się sprawdzą w edukacji domowej lub podczas zajęć z pedagogiem.

Szczególnie polecamy mapę „Owoce i warzywa” – to połączenie nauki nowych umiejętności ze światem zdrowych wyborów żywieniowych.

Razem z „Kartami pracy o zdrowym odżywianiu” (pdf do samodzielnego wydrukowania w domu) może stanowić zestaw do zabawy edukacyjnej, gdy chcemy oswoić dziecko z warzywami.

Chcesz zachęcić dziecko do jedzenia warzyw?

Pokaż mu dlaczego warto je jeść!

W kartach pracy znajdziesz ćwiczenia, które pomogą mu zrozumieć jak witaminy działają na jego organizm i gdzie może je znaleźć.

W kartach pracy znajdziesz ćwiczenia, które pomogą mu zrozumieć jak witaminy działają na jego organizm i gdzie może je znaleźć. Stwórzcie razem zdrowe menu, które uatrakcyjni posiłki. Wypróbujcie pyszne przepisy, dzięki którym zdrowe wybory będą łatwiejsze.

Naucz całą rodzinę jak się zdrowo odżywiać! Kup raz, wydrukuj wielokrotnie i zadbaj o zdrowie dzięki ćwiczeniom, które znajdziesz w kartach pracy.

Potrzebujesz darmowych materiałów o owocach i warzywach?

Stworzyliśmy dla Waszych pociech bezpłatne karty pracy:

Liczenie i kolorowanie owoców - karta pracy do pobrania

Soczyste owoce do policzenia i pokolorowania.

Ta karta pracy po pokolorowaniu może zostać u Was na dłużej. Przyklejcie ją na szafkę, lodówkę lub noście w plecaku, aby w wolnych chwilach przypominać sobie literki i cyferki.

Chcesz być na bieżąco z nowymi materiałami? Obserwuj nas na Instagramie lub Facebooku:

Liczenie i kolorowanie warzyw - karta pracy do pobrania

Jak jest już karta pracy z owocami, to musiała pojawić się także z warzywami 🙂

Ta karta pracy po pokolorowaniu też może zostać u Was na dłużej. Przyklejcie ją na szafkę, lodówkę lub noście w plecaku, aby w wolnych chwilach przypominać sobie literki i cyferki.