Przygody Łosia Antosia

logo Przygody Łosia Antosia

Kategoria: Darmowe materiały

Jeśli szukacie pomysłu na bal przebierańców, halloween lub zabawę kostiumową dla dzieci to mamy dla Was parę propozycji!

Wszystkie pomysły możecie zrealizować bez kupna kosztownych dodatkowych materiałów i po prostu w domu. Przyda się odrobina wyobraźni, ale całe przedsięwzięcie zrealizujecie tanio, na ostatnią chwilę i zaciszu domowym bez czekania na kostium z internetu.

Przygotowaliśmy akcesoria do wydrukowania, które pomogą Wam upodobnić się do wybranej postaci lub zwierzęcia. Znajdziecie tu:

  • maskę tygrysa na całą buzię 
  • maskę klasyczną tylko na oczy,
  • motylki do ozdoby,
  • koronę,
  • różdżkę/berło

Bądź tygrysem! Przebranie w 5 minut.

Pobierzcie maskę tygrysa, czy nie wygląda bardzo realistycznie?

Możecie ją pokolorować w klasyczne tygrysie kolory, ale my zachęcamy do zabawy kolorami! Dzięki temu nie musicie ograniczać się do pomarańczowych ubrań, jeśli nie macie ich w szafie 🙂

Przecież raz w roku można być tęczowym, zielonym, fioletowym czy niebieskim tygrysem! Pamiętajcie tylko o paskach 🙂 Możecie zrobić je czarnymi taśmami (np. izolacyjnymi), żeby nie zniszczyć ubrań farbami.

Maska do wydrukowania na Dzień Tygrysa

Wydrukuj i pokoloruj maskę. Wytnij miejsce na oczy oraz natnij papier w miejscach zaznaczonych przerywaną kreską. W tych miejscach możesz przewlec wstążkę (o szerokości około 1 cm) lub sznurek, aby przymocować maskę do głowy.

Możecie także przykleić maskę do opaski z papieru otaczającej głowę, tylko wtedy trzeba naciąć maskę w okolicy nosa, aby się nie odchylała.

Motylem być! Albo nawet królową lub królem motyli!

Drugą naszą propozycją jest strój motyla, a raczej dobrego duszka motyli lub księżniczki/księcia motyli, ponieważ nasz strój nie będzie miał skrzydeł. Potrzebujecie do tego rajstop i bardzo luźnej koszulki lub sukienki. Przydadzą Wam się także wydrukowane motyle oraz motyla maska, aby strój był jak najbardziej skojarzony z motylkami. Wydrukujcie motyle, pokolorujcie je i przyszyjcie lub przyczepcie do ubrania, tak, aby były widoczne z każdej strony. Możecie ozdobić je brokatem, dzięki temu będą się błyszczeć na ubraniu. 

Wydrukujcie ich więcej i naklejcie na tekturę, tak aby powstała korona. Możecie także wykorzystać koronę i różdżkę z następnego przebrania.

Przebranie Motyla maska

Wydrukuj i pokoloruj maskę. Wytnij miejsce na oczy oraz natnij papier w miejscach zaznaczonych przerywaną kreską. W tych miejscach możesz przewlec wstążkę lub sznurek, aby przymocować maskę do głowy.

Wydrukuj i pokoloruj motyle, możesz wydrukować je wielokrotnie, aby było ich naprawdę dużo. Są różnej wielkości, niektóre są na całą stronę, inne są mniejsze.

Postaw na klasykę! Król, królowa, wróżka, księżniczka, książę - korona i berło zawsze na czasie 🙂

Trzecim zestawem jest oczywiście korona i berło lub różdżka, które możecie przyozdobić w sposób uniwersalny. Przyda Wam się wstążka, za pomocą której przywiążecie koronę do głowy. Pomyślcie także jak utwardzić różdżkę/berło. Możecie wykorzystać do tego tekturę lub karton.

Ten zestaw sprawdzi się także przy motylku, a koronę możecie wykorzystać dodatkowo u tygrysa. Kto królowi/ej dżungli zabroni 🙂

Przebranie korona i berło

Wydrukuj i pokoloruj koronę. Wytnij ją oraz natnij papier w miejscach zaznaczonych przerywaną kreską. W tych miejscach możesz przewlec wstążkę (o szerokości około 1 cm) lub sznurek, aby przymocować maskę do głowy.

Pokoloruj obie strony różdżki/berła. Wytnij i naklej na tekturę lub (ewentualnie, przy starszych dzieciach) długi ołówek, aby usztywnić papier.