Przygody Łosia Antosia

logo Przygody Łosia Antosia

Kategoria: Darmowe materiały

Nasz Łoś Antoś nie bardzo rozumie matematykę, ale jest bardzo podekscytowany, że może się nauczyć nowych umiejętności. Specjalnie z okazji Dnia Łosia, który obchodzimy 16 września przygotowaliśmy karty pracy z ćwiczeniami matematycznymi oraz ciekawostkami o łosiach.

Dodawanie i odejmowanie to ważne umiejętności, które warto ćwiczyć już w wieku przedszkolnym. Jednak my bardzo lubimy łączyć naukę z zabawą i wierzymy, że ćwiczenia tematyczne są ciekawsze niż zwykłe arkusze z powtarzalnymi zadaniami.

Wydrukuj bezpłatne ćwiczenia (dodawanie i odejmowanie dla przedszkolaków)

Łączenie interesujących tematów z nauką trudniejszych zagadnień jest bardziej efektywne, ponieważ mózg tworzy połączenia na bazie tego co już zna. Dzięki temu łatwiej mu wszystko zapamiętać. Pewnie nie wszystkie dzieci lubią zwierzątka, ale mamy nadzieję, że spodobają Wam się nasze karty pracy 🙂

Matematyka dla przedszkolaków z łosiem

W środku znajdziecie:

  • ćwiczenia na dodawanie i odejmowanie
  • ciekawostki o łosiach
  • kontury do kolorowania

Dodawanie i odejmowanie to umiejętności, które powinno opanować dziecko w wieku około 6 lat. Więcej dowiecie się tutaj: Co powinien umieć 4, 5 i 6 latek?

łoś kolorowanka dla dzieci

A tutaj możecie pobrać kolorowankę z naszym wyjątkowym Łosiem – Antosiem.  Wymyślcie dla niego nową przygodę – on uwielbia podróże!