Przygody Łosia Antosia

logo Przygody Łosia Antosia

Kategoria: Warto wiedzieć

Mapy edukacyjne - Pamircia
zdjęcie należy do @pamircia

Co to jest kreatywna mapa edukacyjna?

Mapy edukacyjne, które przygotowaliśmy to wyjątkowe karty pracy. Nie są nudnymi zeszytami, które mają wiele podobnych zadań, tylko mapą pełną skarbów. Umieściliśmy na papierze A2 wiele zagadek, łamigłówek, labiryntów i kolorowanek o zróżnicowanym poziomie, aby takie ćwiczenia nie kojarzyły się z nudą.

Wymiary przykładowej mapy edukacyjnej
Mapa Zwierzątka (wymiar A2)

Dlaczego angażują dziecko bardziej niż inne?

Podczas podróży po kolejnych zadaniach dziecko ma poczucie celu oraz sensu wypełniania tych kart, ponieważ na każdym kroku towarzyszy mu Łoś Antoś. Ta sympatyczna postać czasem potrzebuje pomocy, czasem jest po prostu ciekawa, a czasem chwali i zachęca do działania.

Kiedy będą przydatne?

Mapy edukacyjne możecie zabrać wszędzie ze sobą na wycieczkę albo rozwiązywać w domu podczas nudnych deszczowych popołudni. Wygodny, ale ciekawy format sprawia, że nauka staje się prawdziwą zabawą i rodzice w końcu mają chwilę dla siebie.

No posts found!

Dla kogo są takie kreatywne mapy edukacyjne?

Sugerujemy, że ćwiczenia najlepiej sprawdzą się dla dzieci w wieku 4 do nawet 8 lat, jednak to Wy znacie swoje pociechy najlepiej.

Chcieliśmy, aby zróżnicowany poziom był zarówno stymulujący, jak i pozwalał nacieszyć się zdobytymi osiągnięciami i umiejętnościami. Nie chcieliśmy umieszczać na mapach za dużo zbyt trudnych albo zbyt łatwych zadań, dlatego staraliśmy się zachować pewien balans. Z tego co przekazali nam pierwsi klienci – udało się!

Leo jest bardzo zdolnym pięciolatkiem, który raz dwa uzupełnił samodzielnie wszystkie mapy. Powiedział, że niektóre zadanka były dla niego bardzo łatwe, a niektóre stanowiły wyzwanie.

Mapy edukacyjne dla dzieci
Mapy edukacyjne dla dzieci - Wiktoria

Wiktoria w wieku trzech lat umie liczyć do 10, zaczyna czytać oraz uczy się powolutku pisać, więc nasze mapy były dla niej ciekawą, rozwijającą zabawą w towarzystwie mamy.

Ośmio i sześciolatek poradzili sobie bez problemu. Czytali już nawet sobie powolutku polecenia. Dzięki temu ja mogłam wykorzystać drzemkę malucha na pakowanie 😉. Jedna mapa u nas już zrobiona, mamy jeszcze dwie. Zapewne bardzo by też się sprawdziły w podróży 😊 Po prostu rodzice.

Zestaw ćwiczeń dla przedszkolaków