Przygody Łosia Antosia

logo Przygody Łosia Antosia

Kategoria: Darmowe materiały

30 czerwca to Dzień Motyla bielinka kapustnika

Motyl ten ma jasnożółte skrzydełka z symetrycznymi ciemnymi plamkami w górnej części skrzydełek. Kiedyś był to najczęściej spotykany motyl na polskich łąkach. Niestety przez chemiczne środki ochrony roślin jego populacja drastycznie spadła.

Dzień ten symbolizuje nam ulotność natury względem szkodliwej działalności człowieka.

Możemy go poświęcić dwóm tematom:

  • edukacji ekologicznej, czyli podkreślamy jak istotna jest roślinność wokół nas, możemy stworzyć domek dla motyli lub innych owadów.
  • poznawaniu innych owadów, szczegółów ich anatomii, przyzwyczajeń (np. czym się różni motyl nocny od tych spotykanych w dzień)

 

Warto także wspomnieć o tym jak ważne są kwiaty i rośliny, które zawierają nektar, czyli pożywienie dla motyli i innych owadów.

Przy okazji kolorowania motyli możemy opowiedzieć dzieciom czym te owady się żywią i jak wygląda ich rozwój, dlaczego są takie kolorowe.

Pobierz bezpłatne kolorowanki do wydrukowania.

Z okazji Dnia Motyla stworzyliśmy dla Was kolorowankę z motylkami do wydrukowania. I są to inne bardzo popularne motylki, które możecie spotkać na łąkach:

🦋paź królowej

🦋rusałka pawik

🦋rusałka pokrzywnik

motyle kolorowanka

Pdf zawiera 3 strony do wydrukowania. Pierwsza przedstawia scenerię z motylkami oraz Łosiem Antosiem, a pozostałe dwie zawierają duże na całą kartkę motyle.

Dobrej zabawy!

Jak widzicie motyle można pokolorować na wiele sposobów i mają wiele małych elementów dzięki czemu ćwiczymy dłoń pod pisanie i precyzję.

Linie są cienkie i szare, a nie czarne, bo nie chcemy nakładać na Wasze dziecko presji, że jak wyjedzie za linie to coś się stanie 😉

Zaobserwuj nas na Instagramie czy Faceboooku, żeby być na bieżąco z nowościami:

Więcej łamigłówek i ćwiczeń związanych ze zwierzętami znajdziesz w naszej mapie “Zwierzątka”: