Przygody Łosia Antosia

logo Przygody Łosia Antosia

Kategoria: Warto wiedzieć

Chcieliśmy, aby nasze mapy edukacyjne były wyjątkowe, ponieważ rozwój dziecka jest dla nas ważny. Połączenie edukacji ze świetną zabawą to nie lada wyzwanie, ale nasi klienci mówią, że się udało 🙂

Ważne było dla nas również to, aby dziecko mogło bawić się samodzielnie i rozwijać małą motorykę czy kreatywność lub z rodzicem, w zależności od Waszych potrzeb.

Co zawierają nasze karty pracy?

Nasze karty pracy to tak naprawdę mapy 🙂

Przypominają gry planszowe i opowiadają o przygodach uroczego Łosia Antosia w formie krótkich bajeczek. Postać Łosia Antosia towarzyszy dziecku podczas zabawy jak ulubiona zabawka.

Zawarliśmy w mapach elementy dialogu, jak w bajce, aby zabawa była jeszcze milsza. Czasem Antoś prosi o pomoc podczas np. poznawania nowego przedmiotu lub zwierzęcia. Dzięki temu dziecko poznaje je razem z Antosiem, a dodatkowo wzbudzamy w dziecku uczucie empatii i chęć pomocy innym.

Te rozwijające mapy zawierają także zadania na znajdowanie podobieństw, rysowanie według wzoru i stanowią doskonałą pomoc w nauce liczenia i pisania. Znajdziecie tam rebusy i labirynty, a wszystko w kolorowej, wesołej oprawie pełnej Przygód Łosia Antosia.

Zawierają wiele łamigłówek i zagadek, które rozwijają  przydatne umiejętności. Nie są jak zwykłe kolorowanki, ponieważ łączą to co najlepsze w kolorowankach z dodatkowymi atrakcjami. Pobudzają nie tylko kreatywność, ale także ćwiczą skupienie oraz spostrzegawczość. Stanowią doskonały szkielet do uruchomienia wyobraźni i gryzmolenia wokół nowo poznanych elementów. Dodatkowo liczne ciekawostki i rebusy edukują oraz poszerzają słownictwo dziecka.

Łączenie nauki z zabawą jest skuteczniejsze niż sama nauka.

Staraliśmy się połączyć elementy liczenia, pisania i czytania z dobrą zabawą. Tak, aby stymulować każdy obszar umiejętności po trochę bez dużego wysiłku dziecka. Każdy ma ulubione czynności lub zajęcia i mógłby spędzać nad nimi długie godziny, ale warto rozwijać się wszechstronnie. Dlatego łączenie preferowanych zabaw z trudniejszymi zadaniami może okazać się dużo bardziej efektywne.

Mamy nadzieję, że Wasze dziecko pokocha taki rodzaj nauki poprzez zabawę i z przyjemnością poznacie wszystkie nasze mapy.

Wybierz pojedynczą mapę lub cały zestaw w promocyjnej cenie: