Kategoria: Darmowe materiały

Darmowe kolorowanki do pobrania dla przedszkolaka

kolorowanki Przygody Łosia Antosia

Odpowiadając na Wasze prośby przygotowaliśmy kolorowanki dla dzieci do pobrania za darmo.

Są one w popularnym formacie A4 i przygotowane w formie PDF, tak aby były proste do wydrukowania na każdej drukarce w domu.

Pobierajcie i korzystajcie śmiało, a wkrótce pojawią się tutaj dodatkowe bezpłatne materiały. Zapraszamy Was na nasze social media, tam możecie pisać nam co chcielibyście zobaczyć w  naszym sklepie oraz jakie inne treści Was interesują. Koniecznie zaobserwujcie nas, żeby być na bieżąco ze wszystkimi nowościami!

Instagram: @przygody.losia.antosia , Facebook: przygody.losia.antosia

Kolorowanki mają swoich zwolenników oraz przeciwników.

Z pewnością pozytywnie wpływają na rozwój zdolności manualnych oraz skupienia, jednak mogą utrwalać myślenie schematyczne. Warto wyrwać się z tego schematu i podejść do nich kreatywnie.

Propozycja 1: Zamiast kredek sięgnijmy po inne materiały i np. wykleić obrazek plasteliną.

Propozycja 2: Bawmy się także kolorami! Niech na kartce trawa będzie niebieska, a niebo zielone.

Propozycja 3: A może nasza postać ma jakieś specjalne zdolności i okaże się, że włada ogniem? Dorysujmy jej akcesoria, które wyzwalają te magiczne moce 🙂

Nie bój się uruchomić wyobraźni razem z dzieckiem.

Propozycja 4: Weźcie dwie takie same kolorowanki np. naszego Łosia Antosia i zróbcie zawody – kto w ciągu 10 minut wymyśli bardziej zwariowaną scenerię? Bez podglądania! Może dla utrudnienia dorosły niech rysuje mniej wyćwiczoną ręką, albo stopami? Na pewno wymyślicie coś fajnego i dostosowanego do Waszych preferencji 🙂

Do ulubionej postaci możemy dorysować dodatkowe, zabawne elementy, albo urozmaicić tło w jakim się znajduje. Uruchomienie wyobraźni nic nie kosztuje, a zwykłe kolorowanki możemy przeobrazić w niezwykle kreatywną zabawę i wspólne spędzanie czasu.

Propozycja 5: A gdyby tak połączyć malowanie z muzyką? Znajdźcie na YT odgłosy natury i malujcie to co Wam się z nimi kojarzy. Może to być też muzyka np. z Harrego Pottera, Gwiezdnych Wojen, czy klasycznie Cztery Pory Roku Vivaldiego.

Macie już jakieś pomysły? Chcecie się nimi pochwalić?

Byłoby cudownie zobaczyć to co zmalowaliście dzięki naszym kolorowankom – publikujcie swoje dzieła i oznaczajcie nas w social mediach. Na pewno Was odwiedzimy i obsypiemy serduszkami! Wyobrażamy sobie, że byłoby absolutnie wspaniale zobaczyć Łosia Antosia w kosmicznym skafandrze skaczącego po Księżycu. Albo przebranego w świąteczny strój np. za Mikołaja. Wszystkie chwyty dozwolone!

Kolorowanka z Łosiem Antosiem

To jest nasz wspaniały Łoś Antoś, który nie może się doczekać aż go pokolorujecie!

Kontury są cieniutkie, bo wierzymy, że obrazek nadal będzie piękny, jak dziecko wyjedzie poza kontur 🙂

Kliknij poniżej i pobierz plik pdf, który jest gotowy do wydrukowania.

Kolorowanka z ośmiorniczką

Wydrukuj gotową do pokolorowania ośmiorniczkę w jej naturalnym środowisku. Kolorowanie to świetny pomysł na relaks i przy okazji ćwiczenie małej motoryki, czyli ruchów dłoni. Ta umiejętność przyda się szczególnie przy późniejszym ćwiczeniu pisania, które na początku jest bolesne, ponieważ mięśnie nie są przyzwyczajone do takiego wysiłku. Zachęcamy do kolorowania!

Aby kolorowanie nie było nudne i schematyczne:

  • możecie użyć plasteliny, która wspiera rozwój sensoryczny przedszkolaka.
  • nic nie stoi na przeszkodzie, aby ośmiorniczka miała ubarwienie w paski z różnych kolorów lub brokatu 🙂
  • wytnijcie morskie stworzenia i wklejcie je do zupełnie innego obrazka. Wyobraźcie sobie inny scenariusz – na przykład w kosmosie. Narysujcie go na kartce, a potem wklejcie meduzę, ośmiornicę i rozgwiazdę. (nie zapomnijcie o specjalnym kosmicznym hełmie! 🙂 )
ośmiornica do wydruku

Kolorowanka: Małpka w kosmosie

Kolorowanie może być nie tylko dobrą zabawą, ale też zajęciem stymulującym wyobraźnię oraz kreatywność. Aby Was zainspirować przygotowaliśmy małpkę w kosmosie, którą możecie wydrukować za darmo.

Waszymi pomysłami możecie się podzielić na facebooku lub instagramie, chętnie zobaczymy co pięknego stworzyliście – nie zapomnijcie nas oznaczyć 🙂

kolorowanka małpa w kosmosie